Badania i certyfikaty DERMATEST®

Dermatest pečeť

 

Działanie produktu Skinanim udowodniły badania kliniczne

Balsamy Skinanim uzyskały certyfikat instytutu Dermatest®. Dermatest to znany niemiecki instytut certyfikacji, który przeprowadza testy medyczne i kosmetyczne produktów farmaceutycznych.

Celem badań Dermatest® było sprawdzenie tolerancji balsamu na dzień i noc u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry i łuszczycą. Badaniami zostało objętych 20 dorosłych osób, z których 10 chorowało na atopowe zapalenie skóry, zaś kolejne 10 na łuszczycę. Egzema wszystkich uczestników w czasie badania była w fazie wyciszenia. W teście brało udział 10 kobiet i 10 mężczyzn, średnia wieku uczestników wynosiła 51 lat, przy czym najmłodszy z uczestników miał 22 lata, zaś najstarszy 75.

Uczestnicy stosowali balsamy Skinanim przez okres 4 tygodni, zawsze 1 x rano balsam na dzień i 1 x wieczorem balsam na noc. Produkty były aplikowane przede wszystkim na skórę twarzy i oraz lokalnie na zmienione chorobowo miejsca na całym ciele.

 

Opinie uczestników po zakończeniu badania

Żaden z uczestników nie wyraził negatywnej opinii na temat tolerancji preparatów przez skórę, 15 uznało produkt za dobry,
4 nawet jako bardzo dobry, 16 z 20 uczestników uznało, że produkt redukuje zaczerwienienie skóry, zaś wszyscy uczestnicy potwierdzili, że stosowanie produktów poprawiło w sposób widoczny ich stan skóry. 16 z 20 uczestników badania potwierdziło, że podrażnione miejsca stały się mniej swędzącze. 17 z 20 potwierdziło, że w czasie badania istotnie ustąpiły objawy AZS/łuszczycy. 18 z 20 badanych poleciłoby produkt innym osobom.

U żadnego z uczestników nie wystąpiła reakcja alergiczna, która wymusiłaby przerwanie badania lub konieczność włączenia leków. Po zakończeniu testu żaden z uczestników nie miał objawów patologicznych zmian skórnych w miejscu stosowania, dlatego balsamy Skinanim zostały uznane za produkty o bardzo dobrej tolerancji nie powodujące reakcji niepożądanych.

Na podstawie bardzo dobrej tolerancji w okresie odbywającego się przez 4 tygodnie badania balsam Skinanim uzyskał pieczęć Dermatest® z pięcioma gwiazdkami, czyli najwyższą możliwę ocenę w skali instytutu Dermatest.

Szczegółowy opis badania Dermatest®, łącznie z metodologią, ostatecznymi wynikami (ocena uczestników) i zdjęciami przed/po (w języku angielskim, 5,1 MB).

 

Preferencje dotyczące prywatności
Używamy plików cookie, aby usprawnić odwiedzanie tej witryny, analizować jej wydajność i zbierać dane o jej użytkowaniu. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane partnerom w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie", wyrażasz zgodę na takie przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub dostosować swoje preferencje.

Oświadczenie o ochronie prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się