Wasze historie  

Wszystkie przedstawione referencje zostały zamieszczone przez naszych klientów stosujących balsam Skinanim lub od grona profesjonalistów (lekarzy, terapeutów itp.). Referencje zamieścili oni dobrowolnie i wyrazili zgodę na ich opublikowanie.

vlnka

Diagnoza: sucha skóra, wiek: 0-3 lata

"Sucha skóra wokół kolan mojej córki, której nie mogliśmy się pozbyć, zniknęła po dwóch dniach stosowania Skinanim".

Nikol Novosadová, Luhačovice, 16.1.2024

 

vlnka

 

Diagnoza: egzema atopowa, wiek: 18-30 lat

"Moja córka używa Skinanim od 13 roku życia, kiedy trafiła do szpitala z ciężką atopową egzemą na dużej części twarzy i ciała (obecnie ma 21 lat). Dowiedziałam się wtedy o Skinanim od przyjaciółki i od tamtej pory regularnie go kupujemy. Moja córka nakłada go na obszary objęte stanem zapalnym (zwłaszcza na łokcie i obszar nad powiekami, które były dla niej najbardziej problematyczne w dłuższej perspektywie), a krem pomógł jej tak bardzo, że prawie nie musi już sięgać po kortykosteroidy. Dla nas Skinanim jest niezastąpioną pomocą w leczeniu wyprysku atopowego, gorąco go polecam."

Miriam Duniová, Bratislava, 20.11.2023

 

vlnka Skinanim

Diagnoza: wyprysk atopowy, wiek: 4-17 lat

"Po raz pierwszy zaczęliśmy używać Skinanim, gdy moja córka miała 3 miesiące i miała atopową egzemę w fazie obrzęku na 50% ciała, budziła się swędząc co 20 minut. Skinanim zadziałał bardzo szybko, po kilku dniach nastąpiła ogromna poprawa. Dziś moja córka ma 5 lat i nadal używamy go, gdy jej stan się pogarsza. Pomimo wysokiej ceny, nie możemy sobie na to pozwolić."

Jana Kukačková, Praga, 7.7.2023

 

vlnka

 

Diagnoza: wyprysk atopowy, kontaktowe zapalenie skóry, łuszczyca, wiek: >50 lat

"Biorę Skinanim od około 10 lat, nie pamiętam dokładnie. Kupowałem te kremy, kiedy były tu sprzedawane w przeszłości. Potem sprzedaż została wstrzymana i musiałem zamawiać je w Niemczech w skomplikowany sposób. Cieszę się, że teraz znów można je kupić w CR. Regularnie używam kremu na dzień rano i kremu na noc. Po latach poszukiwań kremu na egzemę, wypróbowaniu prawie wszystkiego na rynku (nie licząc maści kortykosteroidowych), nic nie działało, a ja nie chciałem używać kortykosteroidów. Skinanim jest po prostu jedynym, który działa na moją egzemę!"

Petra Kantorová, Czeski Cieszyn, 23.5.2023

 

vlnka 

 

Diagnoza: seborea, wiek: 0-3 lata

"Krem na dzień stosujemy o każdej porze w ciągu dnia kilka razy, a krem na noc przed snem. Rezultat był zauważalny już następnego dnia. Jesteśmy bardzo zadowoleni."

Lucie B., Nymburk, 15.5.2023

vlnka Skinanim

 

Diagnoza: egzema atopowa, wiek: >50 lat

"Stosowałam go przez 14 dni 1x rano i 1x wieczorem, po tygodniu bardzo pomógł."

Jana Chalupová, Příbram, 14.4.2023

 

vlnka

 

Diagnoza: dyshidrotic dermatitis, wiek: 0-3 lata

"Skinanim mamy od wtorku 28.2.23. Mały ma problemy z rączkami, więc zaczęliśmy smarować i dziś 4.3. w sobotę muszę powiedzieć, że lepiej i zauważalnie... nie drapie się po rączkach, śpi całą noc, w dzień nie mówi, że ma bebi i że boli ... zdecydowanie polecam ... wzięliśmy na próbę opakowanie 5ml i zdecydowanie jak się skończy zamówię większe opakowanie :o) "

Lucie Dobrá, Chrást, 4.3.2023

 

vlnka

 

Diagnoza: egzema atopowa, wiek: 4-17 lat

"Używamy Skinanim na złogi przy egzemie atopowej. Na początku mój syn miał złogi prawie na całym ciele (aż do dużych obszarów pęcherzy), potem może na chwilę zniknęły, a następnie pojawiły się ponownie w ciągu kilku dni. Przez prawie rok próbowaliśmy wszystkich rodzajów kremów i maści. Nie wykryto alergii pokarmowych, pyłki były. W końcu okazało się, że miał już zakażenie gronkowcem na skórze. Wcześniej stosował maść miejscową z apteki (połączenie kortykosteroidów i antybiotyków), więc bez tego by się nie zagoiło. Po pierwszym zastosowaniu naprawdę zdziałał cuda. Jesteśmy jednak bardzo ostrożni z tymi produktami i używamy ich naprawdę w skrajnie nagłych przypadkach. W tym samym czasie odwiedziliśmy również homeopatę. Po szczegółowej analizie otrzymaliśmy leki homeopatyczne do stosowania. Dodatkowo w dzień i w nocy smarowano nas Skinanim. W najgorętszych okresach spokojnie 3-4 razy dziennie i raz dziennie na noc oraz uzupełnialiśmy balsamem Exomega Control z A-dermy plus braliśmy tabletkę na alergię. Muszę powiedzieć, że po połączeniu tego wszystkiego mój syn przez całe lato był spokojny, smarowaliśmy tylko A-dermą, a gdy pojawiła się sucha plama, szybko nakładaliśmy na nią Skinanim. Natomiast wyprysków w ogóle na nim nie było widać. Nawet zorientowałam się po fakcie z perspektywy czasu, że przestał brać tabletki na alergię (w sezonie pylenia :o)) Teraz z nadejściem zimy suche plamy znów zaczynają się pojawiać w większym wymiarze. Nadal bierze leki homeopatyczne, a łożyska smarujemy Skinaninem w ciągu dnia i na noc po kąpielach. Resztę ciała preparatem CeRaVe lub A-derma. Ale one nie wystarczyłyby na same łożyska. Skinanim pozostawia na skórze błyszczącą warstwę, która utrzymuje się trochę dłużej niż w przypadku innych kremów, ale mój syn najbardziej lubi go do smarowania, jest najprzyjemniejszy, więc jest w stanie przetrwać ten połysk:o) Polecam chociaż spróbować."

Alena J., České Budějovice, 6.12.2021

 

vlnka

 

Diagnoza: egzema atopowa, wiek: >50 lat

"Używam Skinanim od kilku lat i nadal jest moim ulubionym. Dla mnie jest świetny zwłaszcza, że używam go nie tylko na ciało, ale także na twarz. Jest to pierwszy krem, który mogę stosować wokół oczu, nie powodując ich podrażnienia. Polecam go wszystkim atopikom z suchą formą wyprysku, dobrze się wchłania i pięknie oczyszcza."

Martina M., Praha, 21.11.2021

 

vlnka

 

"Produkty Skinanim były dla mnie bardzo cennym narzędziem, dzięki któremu leczenie egzemy u dzieci (wraz z modyfikacją diety) zakończyło się sukcesem. Są to produkty, które - jak się wielokrotnie przekonałam - naprawdę działają (a takich produktów w przypadku dzieci atopowych jest bardzo mało). Dlatego z wielką przyjemnością polecam Skinanim mamom".

Věra Zíková, terapeutka, www.verazikova.cz (Rozwiązanie egzemy atopowej metodą inż. Věry Zíkovej), 24.8.2021

 

 

vlnka

 

Diagnoza: egzema atopowa, wiek: 0-3 lata

"Używamy Skinanim około raz w tygodniu, mamy egzemę pod kontrolą. Zaczęłam nakładać to cudo na córkę, gdy miała około roku. Egzema i swędzenie zniknęły w ciągu około tygodnia."

Blanka N., Bruntál, 6.7.2021

 

vlnka

 

Diagnoza: egzema atopowa, wiek: 18-30 lat

"Stosowałam Skinanim regularnie przez około dziesięć dni na rozległe złogi egzemy atopowej na wewnętrznych stronach ramion i twarzy. To krótki czas na wyciąganie wniosków, ale doszłam do wniosku, że smarowidła w ogóle nie nadają się na egzemę w ostrej fazie moczenia. Stan wcale się nie poprawił, wręcz przeciwnie. Na tym etapie dużo bardziej pomogła mi naturalna maść zawierająca cynk, która delikatnie wysusza złogi i zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się. Planuję ponownie użyć Skinanim dopiero wtedy, gdy złogi po wyprysku będą suche, a nie czerwone i mokre, i konieczne będzie rozpoczęcie smarowania. Myślę, że w tym momencie Skinanim dobrze spełni swoją rolę. Na razie ciągle smaruję nim popękane kąciki wokół oczu i na łuszczące się miejsca na twarzy. Tam wypryski mają inny charakter i nie dochodzi do zapalenia, więc mogę smarować i Skinanim robi tam swoje. Jest w porządku do smarowania suchej skóry, przyjemny i nie piecze."

Eliška K., Praha, 22.03.2021

 

vlnka

 

Diagnoza: łojotok, wiek: 0-3 lata

"U naszego niemowlęcia stosowaliśmy Skinanim na łojotokowe zapalenie skóry. Zaraz po kilku aplikacjach zauważyliśmy różnicę. Chodziło przede wszystkim o podrażnione, zaczerwienione i ropiejące policzki. Wprawdzie nie udało nam się rozwiązać problemu, ponieważ miał on o wiele głębsze przyczyny w organiźmie, jednak zdecydowanie pomogliśmy dziecku, żeby chociaż na chwilę poczuło się lepiej. Dzięki małżeństwu Jakšíkových, ich szybkiej komunikacji, otwartości i życzliwości mogliśmy na chwilę przynieść dziecku ulgę. Jakbym wcześniej wiedziała o tym balsamie, zdecydowanie wybrałabym spośród innych standardowo polecanych preparatów właśnie ten."

Jarka B., Praha, 13.3.2021

vlnka

 

Diagnoza: wyprysk atopowy, kontaktowe zapalenie skóry, wiek: 4-17 lat

"Poprawa pojawiła się po tygodniu codziennego stosowania balsamu na noc i dzień :-)"

Daniela P., Stupice, 11.1.2021

vlnka

 

Diagnoza: wyprysk atopowy, wiek: 4-17 lat

"Cała nasza rodzina używa kremu od wielu lat i bardzo go sobie chwali. Pomaga nam w leczeniu egzemy i innych objawów schorzeń skórnych. Odpowiada nam także jego skład. Z pewnością polecam wszystkim, żeby go wypróbowali."

Jana V., Rychnov nad Kněžnou, 26.12.2020

vlnka


Diagnoza: wyprysk atopowy, kontaktowe zapalenie skóry, wiek: 18-30 lat

"Dla mnie to najlepszy wybór w przypadku leczenia atopowego zapalenia skóry. Prawie żaden inny produkt mi nie pomógł. Stosuję krem na dzień i na noc, szczególnie w okresie pogorszenia, ale także w celu prewencji."

Veronika B., Praha, 6.12.2020

vlnka


"Mam bardzo dobre doświadzenia związane z leczeniem schorzeń skórnych. Balsam najczęściej polecam w leczeniu atopowego zapalenia skóry u dzieci."

MUDr. Ivona Kosová, dermatolog, Praha, 25.9.2020

linka

Diagnoza: wyprysk atopowy, wiek: 0-3 lata

"Używam go od wtorku 22.9.2020, dziś 26.9.2020 widzę naprawdę wielką poprawę."

Zlata Simonová, Česká Lípa, 26.9.2020

vlnka Skinanim

Diagnoza: wyprysk atopowy, wiek: 4-17 lat

"Krem używamy 2x dziennie aż do momentu poprawy stanu egzemy, potem zaprzestajemy jego stosowania i regularnie smarujemy chorą skórę masłem bambusowym. Skinanim bardzo długo nam pomagał i nie musieliśmi korzystać z maści kortykoidowych. Po 3 latach stosowania niestety już nie pomaga nam tak bardzo, jest możliwe, że córka się do niego przyzwyczaiła. W każdym razie egzema bez tego kremu prawdopobnie byłaby jeszcze gorsza."

Pavla Zimová, Praha, 27.9.2020

vlnka Skinanim

Diagnoza: wyprysk atopowy, wiek: 31-50 lat

"Skinanim używałam bardzo długo, jednak potem zakończono czeską dystrybucję. Cieszę się zatem, że jest ponownie na czeskim rynku. Pomimo wysokiej ceny, jest dobrym pomocnikiem."

Marie M., Praha, 27.9.2020

vlnka

Preferencje dotyczące prywatności
Używamy plików cookie, aby usprawnić odwiedzanie tej witryny, analizować jej wydajność i zbierać dane o jej użytkowaniu. W tym celu możemy korzystać z narzędzi i usług stron trzecich, a zebrane dane mogą być przekazywane partnerom w UE, USA lub innych krajach. Klikając "Akceptuj wszystkie pliki cookie", wyrażasz zgodę na takie przetwarzanie. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje lub dostosować swoje preferencje.

Oświadczenie o ochronie prywatności

Pokaż szczegóły
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zaloguj się